m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

ZDROWO PRZEZ CAŁY ROK

W trosce o utrwalanie zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci, wychowawcy klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Bąkowicach, wspólnie opracowali plany działań wychowawczych na bieżący rok szkolny, kładąc szczególny nacisk na edukację prozdrowotną. Chcąc utrwalić w wychowankach prawidłowe wzorce żywienia, należy pokazać dzieciom oraz ich rodzicom, jak należy się odżywiać, aby być zdrowym przez całe życie. Dlatego też wychowawcy ustalili, że w każdym miesiącu obecnego roku szkolnego, uczniowie klas IV – VI pod kierunkiem nauczycieli będą wspólnie przygotowywać zdrowe posiłki. Miesiąc wrzesień został okrzyknięty miesiącem „Zdrowej Kanapki”. 24 września odbyły się zajęcia, na których uczniowie przygotowywali zdrowe, kolorowe i apetyczne kanapki. Wcześniej uczniowie przez cały miesiąc przygotowywali się wykonując projekty swoich kanapek by wyglądały apetycznie, a przede wszystkim by były wykonane ze zdrowych produktów. To przedsięwzięcie ma przede wszystkim wymiar edukacyjny. Ma ono nauczyć dzieci, na czym polega zdrowe i bezpieczne odżywianie.

Odbył się również konkurs na "Najlepszą Kanapkę". Do konkursu przystąpili wszyscy uvzniowie klas IV - VI. Poziom   umiejętności kulinarnych okazał się bardzo wysoki. Naszym młodym kucharzom pomysłowości i fantazji nie brakowało. Na kanapkach kolejno pojawiały się motylki, biedronki, tulipany, misie, buźki i muchomory. Jury miało niezwykle trudne zadanie w wyłonieniu zwycięzców. Ocenie podlegały nie tylko walory dekoracyjne i wartość odżywcza kanapek, ale estetyka i sposób podania. Uczniowie, którzy otrzymali wyróżnienie i nagrodę za najlepszą kanapkę: Maja Szynklarz, Miłosz Rozwadowski, Izabela Sarzyniak, Aleksandra Rudek, Jakub Krasoń, Dawid Fotorygo, Małgorzata Kozłowska, Kinga Piasecka, Julianna Puszkiewicz, Julia Groblica.

Gratulujemy!!!

A oto zwycięskie kanapki:

 

 

Renata Boduch

wstecz